Úspěch v soutěži "Bridge Builder Contest"

V pondělí 2.12.2013 se s přispěním projektu EU „STAVEBNICTVÍ 21“ zúčastnilo 23 žáků 3. ročníku stavebnictví soutěže „Bridge Builder Contest“ pořádané studentskou organizací IAESTE VŠB-TU Ostrava. Soutěž probíhala ve dvou kategoriích.

V kategorii B čtyřčlenná družstva bojovala v konkurenci 17 týmů o nejlepší stavbu mostu ze špejlí přímo na místě – v hlavní aule rektorátu VŠB-TUO. U mostu bylo nutné dodržet rozpětí podpor 750 mm. K vytvoření spojů mezi špejlemi sloužilo především tavné lepidlo a režný provázek. Po čtyřech a půl hodinovém stavění modelu mostu se zatěžoval vprostřed rozpětí břemenem až do zbourání. Po té se poměrem porovnávaly hodnoty maximálního zatížení na most k samotné váze modelu.

Mezi ty úspěšnější z naší výpravy patřil tým „spsopava.cz č.3“ ve složení Antonín Vašina, Ondřej Eliáš, Lukáš Pavlenka a Lubomír Švaňhal z 3.A. Váha modelu mostu byla 96 g a celkové přenesené zatížení 14,1 kg vynesla tomuto týmu celkové 2. místo.

Další úspěšnou skupinkou byla „spsopava.cz č.1“ ve složení Radek Oslizlo, Erik Chuděj z 3.A a Jiří Formánek z 3.B. Tento tým sestavil most o váze 107 g a vyvozené max. zatížení činilo 12 kg. Tento poměr přinesl klukům celkové 3. místo.

I když se snažily všechny týmy, především vyšší vahou zbudovaného modelu nedosáhli na vítězné pozice. Všem zúčastněným patří dík za vynaloženou snahu. Již nyní se těšíme na druhý ročník této soutěže!