Účastníci projektu na Kanárských ostrovech

Čtyři studenti a dva učitelé naší školy strávili týden v únoru (5. -11.2. 2012) v Puertu del Rosariu, hlavním městě ostrova Fuerteventury. V rámci mezinárodního projektu Comenius 2011-13 s názvem Download My Emotions If You Can, který je financován z fondu Národní agentury pro evropské vzdělávací programy, přijali pozvání partnerské školy IES Puerto del Rosario spolu se zástupci škol z Řecka a Polska. Naši školu reprezentovala Denisa Anna Janková ze 2.B, Radka Melecká ze 3. L, Jan Schleider ze 3. B a Petr Halfar ze 4. L. Pedagogický doprovod zajistily Mgr. Simona Kacířová a Mgr. Daniela Kotalová Štěpánová Jednalo se o první z plánovaných návštěv, další budou následovat v Opavě, v řecké Soluni a polském Dzierzoniowe. 
   Týdenní program byl nabitý k prasknutí. Nejprve proběhlo slavnostní přivítání delegací nejen na partnerské škole, ale také na místních zastupitelských úřadech. Poté se studenti pustili do práce na projektových aktivitách. Na minikonferenci Write Me A Letter každá škola prezentovala své příspěvky, na workshopu Canary Cooking měli studenti možnost si v profesionální kuchyni vyzkoušet přípravu typických španělských jídel. Příjemným překvapením byl celodenní výlet k vulkánu Vallebrón- Tindaya a prohlídka majáku Cotillo´s Lighthouse Museum v severozápadní části ostrova. Ačkoli počasí bylo na kanárské poměry nepříznivé, koupání v Atlantickém oceánu na bílých písečných plážích Corralejo nesmělo pochopitelně chybět. 
  Dorozumívacím jazykem byla angličtina, takže studenti všech zemí měli jedinečnou příležitost prověřit si své komunikační dovednosti v praxi a seznámit se s prostředím výrazně kulturně odlišným od našeho. A jak akci hodnotí sami studenti? "Výlet na Kanáry se velice povedl. Všichni žáci a učitelé, se kterými jsme se setkali, byli velmi přátelští." říká Denisa Anna Janková, studentka 2. ročníku pozemního stavitelství a architektury. "Získal jsem spoustu nových zážitků a zkušeností a taky kontakty na nové přátele." dodává Petr Halfar, student 4. ročníku technického lycea.


Simona Kacířová, koordinátorka projektu