Jazykově vzdělávací pobyt pro žáky v Anglii v rámci projektu Výzvy 56

Projekt "Cizí jazyk je bránou do světa" - jazykově vzdělávací pobyt pro studenty v Anglii, financovaný z rozpočtů ESF a ČR.

Nedělního rána 6. září vyrazila stavařská banda (40 žáků druhých, třetích a čtvrtých ročníků) na dlouhou cestu do země double-deckerů a červených telefonních budek. Jeli jsme s cestovní kanceláří Školní zájezdy.
Po dlouhé cestě, přejezdu Eurotunelem a celodenním výletě po "must see" památkách Londýna jsme měli v nohách 15 km a převzaly si nás hostitelské rodiny. Byli jsme nervózní, co nás čeká, ale všichni byli spokojeni.
V dalších dnech jsme viděli tajemnou prehistorickou památku Stonehenge, prošli jsme městečka Salisbury, Oxford a Windsor.

yzkoušeli jsme si výuku angličtiny s rodilými mluvčími a dostali jsme certifikát o úspěšném absolvování třídenního kurzu.
Všechno ale nešlo hladce, Londýn nám ukázal svoji nevypočitatelnost a zůstali jsme trčet v dlouhých dopravních zácpách. Ještě že nás doprovázeli dva bezkonkurenční řidiči, kterým bychom doporučili zakoupit si kurzy leteckých dovedností…:) 
Dlouhou cestu domů jsme, my, čtvrťáci, strávili četbou knížek k maturitě a opakováním "pozemáku".
Děkujeme našim paním učitelkám a průvodkyním za skvělé vedení a výklad a taky za to, že nás přivezly domů v plném počtu. Teď hurá zase naběhnout zpět do školní rutiny.
Vybráno z hodnocení Žanety Černé, Martina Křesťana a dalších studentů.