Prezentace badatelských projektů EVVO

Ve čtvrtek 30.3.2017 se naše žákyně Kateřina Matýsková účastnila se svou prezentací na téma hospodaření s vodou 9. ročníku žákovské konference s názvem „Prezentace badatelských projektů EVVO“, která se konala ve Velkém světě techniky Ostrava. Akce se konala pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. Stanislava Folwarczneho a letošním motem celé akce byl citát „Talent se tvoří v tichu, charakter v proudu světla:“ (J.W.Goethe). Prezentované práce byly zaměřeny na oblasti týkající se životního prostředí a udržitelného rozvoje. Kateřina se svou prací reprezentovala velmi pěkně naši školu a její prezentace se určitě mezi ostatními neztratila a zaujala. Po této části programu následovala atraktivní vědecká show s Dr. Michaelem G. S. Londesboroughem B.Sc. Hons Ph.D, která byla zaměřena na světlo a zvuk, což se právě v oboru Stavebictví, který Katka studuje, velmi hodí, protože každá stavba jak se světlem tak s hlukem pracuje a u mnohých z nich je zapotřebí zpracovat jak hlukové studie, tak vypočítat denní a umělé osvětlení. Celá show byla velmi inspirativní!