Naši studenti nás reprezentují v Pekingu

Studenti 1. ročníku zaměření Pozemní stavitelství a konstrukce Michaela Sajašová a Adam Grygar nás jako tým reprezentují pod vedením Mgr. Kláry Kubiczkové na Mezinárodním filmovém festivalu v Pekingu určené pro žáky talentované v oblasti vědy a techniky.

Pekingské sdružení pro vědu a techniku vyhlásilo mezinárodní soutěž, kde úkolem bylo předložit práci v podobě: vědecký dokument (ne více než 8 minut), mikrofilm (ne více než 8 minut) a animace (ne více než 4 minuty). Projekty mohly být individuální nebo skupinové, pro každý projekt skupiny byli stanoveni maximálně dva členové. Vybrané práce byly vybírány na základě vědecké a umělecké kvality. Jsme velmi rádi, že právě naši žáci vyhráli a na základě své práce byli pozváni Pekingským mezinárodním vědeckým a technologickým centrem na festival pořádaný Pekingským sdružením pro vědu a techniku ​​a organizovaným Pekingským vědeckým a technologickým centrem mládeže, který se koná právě v těchto dnech od 11. - 15. dubna 2019. Tato akce si klade za cíl podělit se o úžasný svět vědy a techniky prostřednictvím filmu a videa, představit kreativitu studentů kombinací vědy, techniky a umění a zlepšit gramotnost v oblasti vědy.

Jakmile tým Míši a Adama zvítězil a získali pozvání čínské komise, museli se pustit do dalších úkolů jako je prezentace práce a země v anglickém jazyce, tvorba propagačních plakátů své práce a mnohé další, aby naši zemi a náš region mohli vzorně a smysluplně reprezentovat a ve středu 10.4. odletět směr Peking.

Děkujeme MSK za účelovou finanční dotaci ve výši 22.000,- Kč, která naší škole velmi pomůže při pokrývání nákladů spojených s cestou do Pekingu. Věříme, že návštěva Číny bude pro všechny zúčastněné velkou zkušeností a zážitkem a budou nás postupně informovat o průběhu akce a svých osobních zážitcích. Tady malá ochutnávka, kterou budeme průběžně doplňovat.

Novinky:

12. dubna 2019, 18:30

Zdravíme z Číny! Dnes jsme se se studenty prošli po červeném koberci jako herecké hvězdy. Však dřív než tato “promenáda” vůbec začala, jsme dostali plno instrukcí, co musíme a co nesmíme. Červený koberec nás dovedl na “opening ceremony”. Ale dnešním hlavním úkolem pro studenty bylo propagování jejich videa s názvem Ostroj the future of machine. Adam s Míšou taky podstoupili několik rozhovorů a zvládli je na výbornou. Těšíme se, co přinese další den.

14. dubna 2019, 17:00

欢迎来到北京 “Beijing wome laila” Dnes jsme navštívili Beijing International Film Festival, kde bylo vystaveno mnoho rekvizit z různých filmů. Viděli jsme tradiční pouliční čínské divadlo a mohli si vytvořit tradiční čínskou masku. Pro nás bylo vše jiné, chtěli jsme vše vidět, poznat a vyfotit. Pro místní jsme však byli jiní my a všichni si fotili nás. Ukončení celé této akce proběhlo dnes odpoledne, kde byla vyhlášena nejlepší videa. Kategorií bylo mnoho a naši studenti se svým videem získali SPECIAL JURY AWARD. Tímto se náš pobyt pomalu chýlí ke konci. Před sebou už máme jen 2 dny, které chceme využít pro poznání krás Pekingu.

15. dubna 2019, 15:30

Po několika dnech strávených na přednáškách (ne, že by byly nezajímavé, bohužel však mnoho z nich v čínštině) a rozhovorech, jsme si dnešní den užili naplno! Navštívili jsme Letní palác v Pekingu. Je to obrovský komplex s mnoha stavbami a jelikož jsme na prohlídku měli jen dopoledne, nestihli jsme projít ani polovinu. Avšak odpoledne jsme nijak nepromarnili, nakoukli jsme do centra města a ochutnali zdejší čaje v krásné čajovně. Byl to pro nás všechny velký zážitek! A jelikož zítra odlítáme až pozdě v noci, máme ještě jeden celý den!! Těšíme se na něj!