Naše škola začleněna v projektu „Ostrava fandí kontinentům“

Moravskoslezský kraj a Statutární město Ostrava budou ve dnech 8. – 9. září 2018 hostit Kontinentální pohár v atletice. Kontinentální pohár je jednou z nejprestižnějších atletických akcí na světě. Do Ostravy se sjedou nejlepší atletky a atleti ze všech světadílů.

Soutěžní projekt „Ostrava fandí kontinentům“ nabízí středním školám zapojení do této soutěže a přímou účast studentů na tomto svátku královny sportu.

Naše škola neváhala a jako jedna z prvních se přihlásila 21.9.2017 do této soutěže, za což byla velice kladně oceněna organizátory této soutěže.

Soutěž má celkem 3 části:

  1. Pohyb: V rámci TEV proběhne do 31.3.2018 ve třídách testování v hodu medicinbalem a ve skoku dalekém z místa.
  2. Kreativita: Naše škola zašle do 31.3.2018 video natočené na téma „Podporuji a fandím mému kontinentu!“
  3. Tým: Hlavní části soutěže bude účast našeho družstva na štafetovém finále v  programu Kontinentálního poháru v neděli 9. září 2018. Štafety zažijí na vlastní kůži velkou atletickou událost přímo na Městském stadionu v Ostravě - Vítkovicích před zaplněnou tribunou.

Tato část soutěže má 3 kola: Školní kolo, Kvalifikační kolo a Superfinále.

Naše škola byla přiřazena k týmu Amerika a má svého ambasadora – reprezentanta ve skoku o tyči Jana Kudličku, který bude po celou dobu projektu komunikovat s učiteli TEV.

Děkujeme organizátorům soutěže za zaslání motivačních dárkových předmětů a těšíme se na další spolupráci v tomto projektu.

 

Učitelé TEV: Ing. Mgr. Ludvík Kartous, Mgr. Jiří Šrom