Náš tým techniků je první!

V úterý 26. dubna 2016 se náš "stavitým" zúčastnil soutěže mladých popularizátorů "Zlepši si techniku" (www.zlepsisitechniku.cz). Tuto celokrajskou soutěž pořádá VŠB-TU Ostrava. Cílem soutěže je motivovat mladé lidi, aby uměli vysvětlit a představit zábavnou a jednoduchou formou libovolné téma z matematiky, fyziky, chemie nebo techniky, a to srozumitelnými a zajímavými výrazovými prostředky.

David Hahn, Jan Gondek a Tomáš Pěšala, všichni z 2.B, předvedli velmi zábavnou formou základní principy ztužování stavebních konstrukcí. Ukázali, jak za použití minimálního množství materiálu, který je sám o sobě málo pevný, vytvořit stabilní konstrukci.

Odborné téma popularizovali na platformě "praštěného" teleshopingu. My si myslíme, že citlivě zvládli skloubit show a odborné téma. 

Myslela si to i porota. V konkurenci týmů z Mendelova gymnázia, Slezského gymnázia, Jazykového gymnázia Pavla Tygrida z Ostravy a SPŠEI Kratochvílova Ostrava se náš "stavitým" umístil na 1. místě

Znovu se ukazuje, že odbornost našich studentů, a v tomto případě i smysl pro humor, je uznávána a oceňována. Studenti byli oceněni krásnými technickými "hračkami".

Děkujeme paní Jarmile Černé a jejímu týmu za pěkně připravenou soutěž a příjemnou atmosféru, kterou vytvořili.