Lyžařský výcvik prvních ročníků

V měsíci únoru proběhl lyžařský výcvik prvních ročníků, rozdělený do dvou týdnů. Oba výcviky byly v Karlově pod Pradědem a ubytování na chatě „Na Rychtě“ v Malé Morávce. Na dopolední i odpolední lyžování nás vozil skibus přímo od chaty až ke svahu.

Lyžovalo a snowboardovalo se každý den, i přes nepřízeň počasí. V prvním turnusu nás ještě zastihly poslední záchvěvy vichřice Sabina, kdy nejely vleky, tak jsme zvolili alternativní výšlap. V druhém turnusu to byl liják, kterým jsme zahájili lyžařský kurz. Studenti – lyžaři byli na začátku rozděleni do družstev. V obou turnusech se našli studenti, kteří byli poprvé na lyžích. Svou pílí, bojovností a zájmem dosáhli úspěchu, tím, že pokořili bezpečně svah.

Večery zpestřovaly výukové filmy s lyžařskou a snowboardovou tematikou. Navštívil nás i profesionální člen Horské služby a vyprávěl nám zajímavosti o své práci a bezpečnosti na horách.

I když ve městech už panovalo jarní počasí, v Jeseníkách jsme si užili lyžovačku na 12 kilometrech sjezdovek, na které nás dopravovaly sedačkové lanovky. Sjezdovky byly ráno vždy upravené, i když někdy poněkud zledovatělé. Ubytování bylo pohodlné s vynikající stravou.

„Lyžák“ patří mezi oblíbené školní akce, dosahující u studentů vysokého stupně popularity. Věříme, že tomu bylo tak i v letošním roce.

 

Mgr. Hana Obelczová, Mgr. Jiří Šrom a Ing. Lucie Švancarová

Odpočinek na LVK