Další cenné vítězství v celostátním kole studentské soutěže firmy Velux – King of Daylight!!!

Do letošního, již 16. ročníku celostátního kola soutěže King of Daylight, kterou pro studenty organizuje firma Velux, postoupilo z naší školy celkem 9 projektů.

Vyhlášení výsledků celostátního kola letos proběhlo poněkud nezvykle. Vzhledem ke koronavirovým opatřením byly výsledky vyhlášeny on-line, pomocí živého streamu přímo ze sídla společnosti Velux (ke shlédnutí zde: https://slideslive.com/38927491/velux-king-of-daylight-zaznam?ref=edit). S hrdostí můžeme konstatovat, že ani letos se naši studenti neztratili a v tvrdé konkurenci ostatních soutěžících vybojovali hned dvě odměny v kategorii „Freestyle“ – Jan Neugebauer ze 3.B byl oceněn za projekt sportovní haly a Ondřej Kuba ze 4.B za svůj projekt letní rybářské chaty. V kategorii „Rodinný dům“ jsme pak dosáhli až na pomyslný vrchol – Ondřej Bradávka ze 4.B se stal absolutním vítězem a „Králem denního světla“ pro rok 2020 a celkově již sedmým naším vítězem v řadě! Posledním letošním úspěchem pak byla výhra v soutěži o největší počet odevzdaných soutěžních návrhů, který s 29 pracemi získala již potřetí naše škola.

Kromě hodnotných cen si naši studenti odnesli také slova chvály a uznání odborné poroty, která ocenila nejen kvalitní architektonické řešení a citlivou práci s denním světlem, ale poukázala i na vysokou grafickou úroveň a prezentaci jejich návrhů.

Velký dík patří organizátorům soutěže, která je jako každý rok pečlivě připravena a která dává studentům skvělou příležitost porovnat své schopnosti a vědomosti s ostatními z celé české republiky. Soutěže se každý rok účastní více a více škol a její prestiž stále roste. Firma Velux a porota, která je vždy složena z renomovaných architektů, nehodnotí pouze správné použití výrobků firmy, ale velký důraz klade hlavně na kvalitní architekturu a moderní trendy bydlení, což studentům přináší neocenitelné zkušenosti do dalšího studia i života.

Naše účast v 16. ročníku soutěže byla tedy opět velmi úspěšná. Doufáme, že se nastupující „generace“ studentů pokusí navázat na tyto výborné výsledky a "Opavská stavebka" se neztratí ani v dalších letech.