4.B na Vysočině

Ve dnech 26. – 27. 9. 2013 se třída 4.B v rámci projektu Stavebnictví 21 zúčastnila exkurze na Vysočinu, jejímž prvořadým cílem bylo seznámení s památkami UNESCO.
Exkurzi jsme zahájili v Hrušovanech u Brna, kde se studenti seznámili se sofistikovanou výrobní technologií jednoho z nejčastěji využívaných stavebních materiálů – ytongu.
Další část čtvrtečního programu probíhala v Třebíči, kde jsme si nejprve prohlédli baziliku Sv. Prokopa a dále nás čekala dvouhodinová procházka židovskou čtvrtí a židovským hřbitovem.
Páteční program jsme zahájili v Telči, kde nám milá a vtipná průvodkyně vyprávěla o minulosti tohoto malebného městečka, která je tady přítomná doslova všude, gotika, renesance, baroko – učebnice architektonických stylů. Svůj výklad průvodkyně doplňovala informacemi ze současného života města, které byly neméně zajímavé.
Po obědě jsme vyrazili do Žďáru nad Sázavou, kde byl naším cílem poutní kostel Sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře. Úžasná Santiniho architektura, nádherné místo, slunečné počasí, to všechno bylo příjemnou tečkou za naší poznávací exkurzí.